Astra Automatyka > Produkty > Siemens > Czujniki Siemens

Czujniki Siemens mają za zadanie dokonywać pomiaru temperatury czynnika w kotłach, zasobnikach centralnego ogrzewania, wymiennikach ciepła, bądź też w instalacjach z kolektorami słonecznymi. Precyzyjny pomiar ułatwia monitorowanie parametrów, dopasowuje komfortowe warunki w pomieszczeniu i jednocześnie dba o bezpieczeństwo. Urządzenia te zostały wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, które jeszcze bardziej poprawiają wygodę użytkowania sprzętu. Oferujemy między innymi czujniki z pokrętłem nastawczym lub z przyciskiem do pracy ekonomicznej, aby każdorazowo optymalizować koszty utrzymania instalacji. Do podstawowych zadań urządzeń Siemens z naszej oferty należy między innymi monitorowanie tygodniowego programu ogrzewania zgodnie z założonymi parametrami czy też analizowanie kompensacji temperatury odnotowanej w pomieszczeniu. Proponowane przez nas czujniki przystosowane są do pomiarów powietrza nawiewanego lub wywiewanego. W ofercie posiadamy zarówno czujniki, zadajniki i termostaty, jak i regulatory pogodowe do węzłów ciepłowniczych.

Na co zwrócić uwagę kupując czujniki Siemens?


W naszym sklepie dostępne są zróżnicowane modele czujników. Naszym klientom proponujemy m.in. regulatory kompaktowe, zadajniki pomieszczeniowe, termostaty pomieszczeniowe, jak również kompleksowe moduły uniwersalne, panele operatorskie oraz ​​regulatory układów HVAC. Bez względu na parametry techniczne warto zwrócić uwagę na sposób montażu oraz jakość wykonanej obudowy. Producent Siemens wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów świetnie łącząc nowoczesną estetykę z materiałami wysokiej jakości, dzięki czemu proponowane rozwiązania są trwałe, solidne i wytrzymałe. Nie bez znaczenia pozostaje ochrona i bezpieczeństwo. Użyte komponenty w połączeniu z wykorzystanymi elementami odpowiedzialnymi za prawidłowy proces funkcjonowania instalacji muszą być odporne na działanie czynników niekorzystnych. Czujniki Siemens z naszej oferty doskonale spełniają powyższe kryteria.

Jak działają czujniki Siemens?


Dbałość o detale sprawia, że czujniki Siemens są jednymi z najchętniej wybieranych na rynku. Przygotowaliśmy modele dopasowane do różnych typów instalacji i sposobów monitorowania niezbędnych parametrów. Dzięki temu czujniki spełniają finalnie swoją nadrzędną rolę dokonująć pomiaru temperatury w pomieszczeniu za pośrednictwem elementu pomiarowego. Proponowane przez nas czujniki mogą być montowane w domach i budynkach w różnego rodzaju instalacjach HVAC. Wyposażone w diody LED i praktyczny wyświetlacz LCD ułatwiają weryfikację niezbędnych wartości temperatury zewnętrznej i ciśnienia atmosferycznego. Aby zadbać o prawidłowy odczyt, należy właściwie zamontować sprzęt. Producent nie rekomenduje umieszczania czujników nad oknami, wywiewnikami powietrza, drzwiami i źródłami ciepła. Poza budynkiem najlepiej unikać montażu pod balkonem i okapami dachowymi, ponieważ takie warunki nie sprzyjają właściwym pomiarom. Urządzenie nie może mieć stałego kontaktu z wodą, a podstawa powinna być zamontowana na płaskiej ścianie.