Astra Automatyka > Produkty > FEMA

Historia firmy FEMA rozpoczęła się w 1938 roku w Stuttgarcie, kiedy to dwóch inżynierów, Vollrad Weber i Walter Freund, założyli firmę "Weber und Freund OHG." W jej ofercie znalazły się mechaniczne przełączniki ciśnienia, termostaty i zawory magnetyczne do zastosowań przemysłowych i techniki grzewczej.
W 1970 roku firma została przejęta przez Zentra Albert Bürkle KG. Produkty zostały ponownie zaprojektowane i stworzono nowe struktury dystrybucyjne.
Przełom w rozwoju firmy nastąpił w 1974 roku, kiedy to zaprojektowano na nowo przełączniki ciśnienia i temperatury. Od tego momentu FEMA stała się pionierem w dziedzinie monitorowania bezpieczeństwa zbiorników ciśnieniowych.
W 1984 r. firma została przejęta przez Honeywell, a w 1989 roku przeniesiona do nowego zakładu produkcyjnego w Schönaich.
Aby nieustannie odnosić sukcesy na zmieniającym się rynku firma była mocno skoncentrowana na rozwoju swojego portfolio produktów i wprowadzaniu kolejnych ulepszeń technicznych. W rezultacie, w 1991 i 1992 roku została wyprodukowana pierwsza seria elektronicznych przetworników ciśnienia i temperatury.
Od 1996 roku FEMA prowadzi swoją działalność pod nazwą Honeywell GmbH FEMA Regelgeräte. Znak towarowy "FEMA" został zachowany.
Firma oferuje produkty najwyższej jakości oraz zapewnia fachową obsługę swoich klientów. Komponenty FEMA są produkowane zgodnie z najbardziej rygorystycznymi normami w głównej siedzibie firmy w Schönaich i cieszą się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników. Bogata gama modeli i szeroki zakres ich zastosowań sprawiają, że produkty FEMA znajdują zastosowanie w licznych systemach. Proponowane przez firmę rozwiązania, w tym czujniki ciśnienia i przetworniki różnicy ciśnień z pewnością przyczynią się do ułatwienia pomiarów i rozwiązania licznych kwestii związanych z konstrukcją maszyn czy fabryk. Czujniki i ograniczniki ciśnienia używane w aplikacjach bezpieczeństwa w znaczący sposób przyczyniają się do bezpiecznej eksploatacji maszyn i urządzeń. Ofertę firmy dopełnia szerokie portfolio komponentów stosowanych w systemach klimatyzacji.
Potrzebujesz dodatkowych informacji na temat naszych produktów?X