Astra Automatyka > Produkty > FEMA

Historia firmy FEMA rozpoczęła się w 1938 roku w Stuttgarcie, kiedy to dwóch inżynierów, Vollrad Weber i Walter Freund, założyli firmę "Weber und Freund OHG." W jej ofercie znalazły się mechaniczne przełączniki ciśnienia, termostaty i zawory magnetyczne do zastosowań przemysłowych i techniki grzewczej.
W 1970 roku firma została przejęta przez Zentra Albert Bürkle KG. Produkty zostały ponownie zaprojektowane i stworzono nowe struktury dystrybucyjne.
Przełom w rozwoju firmy nastąpił w 1974 roku, kiedy to zaprojektowano na nowo przełączniki ciśnienia i temperatury. Od tego momentu FEMA stała się pionierem w dziedzinie monitorowania bezpieczeństwa zbiorników ciśnieniowych.
W 1984 r. firma została przejęta przez Honeywell, a w 1989 roku przeniesiona do nowego zakładu produkcyjnego w Schönaich.
Aby nieustannie odnosić sukcesy na zmieniającym się rynku firma była mocno skoncentrowana na rozwoju swojego portfolio produktów i wprowadzaniu kolejnych ulepszeń technicznych. W rezultacie, w 1991 i 1992 roku została wyprodukowana pierwsza seria elektronicznych przetworników ciśnienia i temperatury.
Od 1996 roku FEMA prowadzi swoją działalność pod nazwą Honeywell GmbH FEMA Regelgeräte. Znak towarowy "FEMA" został zachowany.
Firma oferuje produkty najwyższej jakości oraz zapewnia fachową obsługę swoich klientów. Komponenty FEMA są produkowane zgodnie z najbardziej rygorystycznymi normami w głównej siedzibie firmy w Schönaich i cieszą się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników. Bogata gama modeli i szeroki zakres ich zastosowań sprawiają, że produkty FEMA znajdują zastosowanie w licznych systemach. Proponowane przez firmę rozwiązania, w tym czujniki ciśnienia i przetworniki różnicy ciśnień z pewnością przyczynią się do ułatwienia pomiarów i rozwiązania licznych kwestii związanych z konstrukcją maszyn czy fabryk. Czujniki i ograniczniki ciśnienia używane w aplikacjach bezpieczeństwa w znaczący sposób przyczyniają się do bezpiecznej eksploatacji maszyn i urządzeń. Ofertę firmy dopełnia szerokie portfolio komponentów stosowanych w systemach klimatyzacji.
Przygotowanie i wykonanie instalacji automatyki budynkowej nie należy do łatwych zadań. W tym celu należy przygotować doskonale ze sobą współpracującą sieć urządzeń, których zadaniem jest monitorowanie oraz sterowanie mechanicznymi i elektrycznymi instalacjami wewnątrz budynku. Instalacja ta musi być ponadto wykonana w taki sposób, aby pozwolić na łatwe wprowadzanie modyfikacji w konfiguracji i funkcjach urządzeń znajdujących się w systemie.
Podstawą sukcesu jest użycie w instalacji odpowiednich komponentów, które nie tylko zapewnią najwyższą jakość pomiarów, ale również zagwarantują bezpieczeństwo. Rekomendujemy Państwu użycie w tym celu komponentów marki FEMA, producenta nowoczesnych systemów z zakresu automatyki i hydrauliki budynków. Innowacyjność firmy w połączeniu z doświadczeniem jej pracowników sprawia, że produkty dostarczane przez tą markę są w stanie zadowolić wszystkich naszych klientów. Urządzenia odznaczają się wysoką funkcjonalnością oraz łatwością montażu. Szeroka gama produktów daje pewność, że każdy użytkownik znajdzie urządzenie o interesujących go parametrach. Polecając klientom produkty marki FEMA mamy pewność, że sprawdzą się one w każdej instalacji. Zostały bowiem wykonane z wysokojakościowych materiałów, zapewniających im długoletnią żywotność.

Razem z firmą Fema sprostamy nawet największym wymaganiom klientów
Do zalet produktów Fema zalicza się również to, że wszystkie urządzenia produkowane są w fabryce specjalnie na zamówienie klienta. Na każdy sprzedany produkt producent udziela stosownej gwarancji. Wszystko to sprawia, że elektroniczne czujniki przepływu, higrostaty, zawory oraz czujniki nieustannie zyskują na popularności wśród naszych klientów, spełniając w 100% ich wymagania.
Jeśli posiadają Państwo jakiekolwiek wątpliwości związane z wyborem odpowiedniego modelu urządzenia zapraszamy do kontaktu. Nasi eksperci z przyjemnością dobiorą dla Państwa odpowiedni model uwzględniając wszystkie niezbędne parametry. Chętnie też dobierzemy zamienniki do produktów, które zostały już wycofany z produkcji FEMA czy też innych konkurencyjnych marek. Gwarantujemy pełne zadowolenie z zakupu oraz bezproblemowe korzystanie z urządzeń przez długi czas.