Astra Automatyka > Produkty > Belimo > Siłowniki Belimo

W ofercie naszego sklepu dostępny jest szeroki wybór siłowników Belimo. W zależności od wymagań instalacji oferujemy siłowniki Belimo zasilane napięciem 230 V AC, jak również 24 V AC/DC. Ponadto proponujemy siłowniki przeznaczone do współpracy z zaworami, jak również do sterowania przepustnicami powietrza. Siłowniki Belimo do przepustnic są przeznaczone do szerokiej gamy zastosowań w instalacjach HVAC oraz charakteryzują się niezawodnością i małym poborem prądu. Dzięki szerokiemu zakresowi momentu obrotowego (od 2 Nm do 40 Nm) są one optymalnie dostosowane do przepustnic o różnych powierzchniach. Można je montować bezpośrednio na osiach przepustnic. Siłowniki Belimo są odpowiednie do klap wentylacyjnych, urządzeń końcowych VAV, klimakonwektorów wentylatorowych i wielu innych zastosowań w instalacjach HVAC.

Siłowniki marki Belimo - dostępne w naszej ofercie


Marka Belimo to jedna z wiodących firm na rynku automatyki, która opracowuje, produkuje i sprzedaje siłowniki do sterowania systemami ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Oferowane siłowniki Belimo znajdują zastosowanie w wielu typach obiektów, takich jak budynki mieszkalne, porty lotnicze, banki, centra handlowe, hotele, szpitale czy obiekty przemysłowe. Ich wysoka jakość jest gwarancją długoletniej i niezawodnej pracy instalacji. Siłowniki Belimo elektryczne z zakresem sterowania zamknij / otwórz, 3-punktowym lub analogowym, wykonane są dla różnych zakresów napięć AC230V, 110 V, AC/DC24V. Wersje MF i MP mogą być parametryzowane, a MP dodatkowo pracować w sieci. Siłowniki Belimo przystosowane są do napędzania przepustnic jednopłaszczyznowych. Specjalne siłowniki Belimo do przeciwpożarowych klap odcinających i wentylacji pożarowej zapewniają bezpieczeństwo.

Zalety siłowników Belimo


Siłowniki Belimo to łatwy montaż, bezpośrednio na osi przepustnicy przy użyciu uniwersalnego zacisku, dostarczanego z taśmą zabezpieczającą przed obracaniem się siłownika. Istnieje możliwość przestawienia ręcznego po naciśnięciu przycisku samopowrotnego oraz regulacji kąta obrotu przy pomocy zderzaków mechanicznych.


Siłownik Belimo działa niezawodnie. Posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem, nie wymaga wyłączników krańcowych i zatrzymuje się automatyczne po dojściu do zderzaka. Wyposażony jest także w uniwersalne sygnalizowanie położenia przy użyciu nastawialnego styku pomocniczego.


W ofercie sklepu astra-automatyka.pl znajdziesz bogatą ofertę systemów najlepszych światowych producentów wyspecjalizowanych w produkcji urządzeń automatyki i sterowania. Proponujemy urządzenia takich marek jak Belimo, Siemens, Honeywell czy Fema. W naszym asortymencie posiadamy szeroki wybór siłowników do zaworów, przemienników częstotliwości, liczników energii elektrycznej i ciepła, a także termostatów oraz zaworów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie wątpliwości i pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Z przyjemnością odpowiemy na każde Państwa pytanie i pomożemy w doborze odpowiednich urządzeń do Państwa instalacji