Astra Automatyka > Produkty > FEMA > Zawory FEMA

Zawory to urządzenia, które pełnią funkcję ustawiania, regulowania oraz zamykania przepływów gazu lub innych płynnych substancji. Każdy z zaworów posiada gniazda z otworem przepływowym - ono współpracuje ze zawieradłem, które jest odpowiedzialne za całość zaworu. Zawieradło może przybierać różne kształty. Pozostałą częścią zaworu jest korpus. W naszym sklepie mamy do zaoferowania zawory firmy FEMA. W ofercie znajdują się różne rodzaje zaworów FEMA, aby każdy mógł z łatwością znaleźć model idealnie pasujący do jego instalacji.


Zawory przemysłowe są elementem instalacji, dzięki czemu pełnią znaczącą funkcję w niejednej gałęzi przemysłu. Spotkać je można w fabrykach, biurowcach, jak i budynkach mieszkalnych. Zawory FEMA występują w wielu wariantach, dzięki czemu znajdują zastosowanie w różnego rodzaju systemach. Zachęcamy także do zapoznania się z innymi produktami dostępnymi w naszej ofercie, m.in. zaworami Siemens oraz zaworami Belimo.


Rodzaje i zastosowanie zaworów FEMA


Pierwszy zawór FEMA, który jest dostępny do kupienia w naszym sklepie to zawór elektromagnetyczny do cieczy ABE FEMA. Ten rodzaj zaworu używany jest w aplikacjach przy ogólnym zastosowaniu. Te urządzenia doskonale sprawdzą się w sytuacji, gdy w instalacji jest duża zmienność ciśnienia różnicowego i ciężko o ustalenie wartości podstawowej. Zawory te są używane w instalacjach z neutralnymi płynami, takimi jak: woda, olej czy tłuszcze bez dodatków agresywnych.


Kolejny zawór elektromagnetyczny do mediów o temperaturze do 180°C to model GK FEMA. Model ten może być używany jako zawór odcinający w systemach grzewczych oraz inżynierii procesowej. Zawory nie mają podanej wymagającej minimalnej różnicy ciśnień. Natomiast zawór elektromagnetyczny do cieczy i gazów GB FEMA nadaje się do ogólnych zastosowań i nie jest zależny operacyjnie od określonej minimalnej różnicy ciśnień. Jest idealnym wyborem do instalacji w sytuacjach, w których różnica ciśnień ulega znacznym wahaniom i nie można ich z góry precyzyjnie określić. Nadaje się również do stosowania w obwodach grzewczych oraz chłodniczych.