Astra Automatyka > Produkty > Schneider Electric > Zawory Schneider Electric

Zawory wykorzystywane są w przeróżnych dziedzinach. Modele przemysłowe to urządzenia, które regulują lub zamykają przepływ w instalacji. Można je podzielić ze względu na wykonywane funkcje, na przykład zawory regulacyjne, zaporowe czy też zwrotne. Wszystkie z nich jednak stanowią podstawowy element instalacji i są bardzo potrzebne w przemyśle. W naszym sklepie mamy do zaoferowania zawory marki Schneider Electric. Naszym klientom proponujemy zawory regulacyjne, klapowe, obrotowe, strefowe oraz kulowe. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tych urządzeń, ale także zaworów Honeywell i zaworów do instalacji Joventa.

Przykładowe rodzaje zaworów Schneider Electric znajdujących się w ofercie sklepu astra-automatyka.pl


Zawory regulacyjne to urządzenia wykonawcze, których używa się w automatyzacji procesów technologicznych, służące do regulowania ilości przepływającego czynnika za pomocą zmiany przekroju otworu. Zawory te używane są także do odprowadzania nadmiaru cieczy.


Jednym z najpopularniejszych zaworów Schneider Electric jest zawór kulowy. W urządzeniu tym znajduje się obrotowa kula, która po przekręceniu kurka powoduje otwarcie lub zamknięcie przepływu. Zawór ten ma wysoką szczelność i jest łatwy w obsłudze, dlatego jest bardzo często używany w budownictwie.


Zawory klapowe Schneider Electric stosowane są przy aplikacjach dla rurociągów, które mają dużą średnicę. Jednakże używane są również przy mediach, dla których zastosowanie podstawowego zaworu kulowego jest niemożliwe. Ten zawór działa na zasadzie - otwórz oraz zamknij. Wykorzystywany jest w wielu różnych odłamach przemysłu.


Zawory strefowe są ważnym elementem instalacji wodnych systemów ogrzewania, czy też klimatyzacyjnych. Ich zadaniem jest przede wszystkim przełączanie lub odcinanie. Tego rodzaju zawory są przeznaczone do zamykania wylotów i otworów, regulowania przepływów cieczy lub gazu przez przewody.