Astra Automatyka > Produkty > Belimo > Zawory Belimo

Firma Belimo zdobyła pozycję lidera rynku dzięki swojej innowacyjności, a także wysokiej jakości wykonania produktów oraz ciągłemu ich doskonaleniu. Produkuje ona siłowniki do przepustnic, zawory regulacyjne i czujniki, które pozwalają na zapewnienie komfortu w pomieszczeniach i zmniejszenie zużycia energii. Działają perfekcyjnie oraz zyskują zaufanie klientów ze względu na niezawodność i trwałość. Zawory Belimo stosuje się w instalacjach grzewczych i chłodniczych, przede wszystkim do zimnej i gorącej wody. Ich korpus został wykonany z mosiądzu niklowanego, a kula i wrzeciono ze stali nierdzewnej. Marka Belimo oferuje pełen asortyment innowacyjnych zaworów, które spełniają wymagania różnorodnych instalacji oraz umożliwiają optymalną regulację przepływu. W naszym sklepie znajdziesz różnorodne zawory Belimo, między innymi zawory z przepływem zależnym od ciśnienia, kulowe zawory regulacyjne, zawory QCV, klapy motylkowe, zawory PIQCV z przepływem niezależnym od ciśnienia i regulatorem mechanicznym, zawory EPIV z przepływem niezależnym od ciśnienia i regulatorem elektronicznym oraz nowoczesne zawory Belimo Energy Valve™, z przepływem niezależnym od ciśnienia, współpracujące z chmurą i optymalizujące pracę wymienników ciepła.

Zalety regulacyjnych zaworów kulowych Belimo


Zawory Belimo gwarantują absolutną szczelność. Szczelność regulacyjnego zaworu kulowego w położeniu zamkniętym zapobiega przeciekom, a tym samym niepotrzebnemu zużyciu energii przy braku obciążenia. Zawory Belimo to doskonała stabilność regulacji i ograniczenie oscylacji, przy najwyższym możliwym poziomie komfortu. W zaworach Belimo moment hamujący nie jest potrzebny. W łatwy sposób dobierzesz do nich niedrogie i efektywne energetycznie siłowniki. Zawory mają zmniejszoną masę. Dzięki temu ich transportowanie do miejsca montażu jest niezwykle łatwe. Niższa masa pomaga także podczas wykonywania prac, przez co ich montaż jest niezwykle szybki, a jego koszty są obniżone. Mniejsze wymagania dotyczące przestrzeni montażowej przekładają się również na większą swobodę projektowania. Zawory Belimo znacznie zmniejszają zużycie energii. Mowa tu o małym poborze mocy, a tym samym niższych kosztach eksploatacji, a także niższych kosztach instalacji elektrycznej. Zawory wyposażono w samoczyszczącą konstrukcję sferyczną. Ogrzewanie lub chłodzenie jest włączane niezawodnie tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Te bezobsługowe zawory gwarantują wysokie bezpieczeństwo eksploatacji.

Zawory Belimo - dostępne w naszej ofercie


Belimo to lider w dziedzinie siłowników i zaworów do systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. W ofercie marki znajdziesz m.in. siłowniki do przepustnic, zawory regulacyjne, zawory zamknij/otwórz oraz przełączające, siłowniki do zaworów, czujniki i przetworniki. Oferowane produkty znajdują zastosowanie w wielu typach obiektów, takich jak budynki mieszkalne, hotele, centra handlowe, biura, porty lotnicze, szpitale czy obiekty przemysłowe. Ich wysoka jakość jest gwarancją długoletniej i niezawodnej pracy oraz zadowolenia konsumenta.