Astra Automatyka > Produkty > Siemens > Siłowniki Siemens

Siłowniki Siemens to niezbędny element wyposażenia wydajnej instalacji HVAC. Stosowane są one przede wszystkim jako element sterowania zaworami. Odpowiadają za prawidłową regulację wody grzewczej i chłodniczej, jednocześnie zapobiegając wszelkim nieprawidłowościom, które mogłyby naruszyć prawidłowe funkcjonowanie instalacji. W ofercie przygotowaliśmy kilka rodzajów siłowników. Oferujemy między innymi modele regulacyjne do zaworów grzewczych, do przepustnic powietrza czy też elektromechaniczne. Wszystkie mechanizmy pozostają kompatybilne z nowoczesnymi elementami instalacji ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Wyróżniają się solidnym wykonaniem, łatwością montażu i precyzją. Mają satysfakcjonujący nominalny moment obrotowy i samocentrujący adapter osi, który wzmacnia odczyt czasu przebiegu. Dodatkowym atutem jest ustawiany mechanicznie zakres roboczy oraz fabrycznie montowany kabel przyłączeniowy o praktycznej długości, dzięki czemu urządzenie sprawdzi się w wymagających warunkach w lokalach komercyjnych, jak i w prywatnym zabudowaniu.

Nowoczesne i wytrzymałe siłowniki Siemens


Dostępne w naszej ofercie siłowniki Siemens zostały zaprojektowane z uwzględnieniem nowoczesnych systemów, co ułatwia integrację. W zależności od modelu wyposażone zostały w wielofunkcyjną diodę LED, tryb cichej pracy, funkcję odkamieniania i zabezpieczenie przed przeciążeniem. Wszystko to pozwala na bezpieczne i efektywne zarządzanie instalacją w każdych warunkach użytkowych. Producent, marka Siemens, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów proponując rozwiązania przemyślane i funkcjonalne. Nie bez znaczenia pozostaje jakość wykonania produktów. Starannie dopasowane materiały odpowiadają za solidność obudowy i wszystkie elementy wchodzące w skład mechanizmów odpowiedzialnych za regulację wody grzewczej i chłodniczej. Aby zwiększyć użyteczność silnik siłowników kompatybilnych z zaworami strefowymi Siemens V.I46 charakteryzuje się ruchem powrotnym, który jest wykonywany bez udziału mechanizmu przekładni, co jeszcze bardziej zwiększa trwałość przed udarami mechanicznymi.

Precyzyjne siłowniki Siemens


Bez względu na wybrany model siłowniki Siemens wyróżniają się precyzyjnymi pomiarami. Klienci chętnie wybierają produkty wiarygodnego producenta będącego liderem wdrożeń technologicznych. Obok czujników i przetworników dostępnych w naszej ofercie, to właśnie siłowniki skutecznie dbają o prawidłowe funkcjonowanie instalacji. Wybierając model warto zwrócić uwagę na rodzaj łączności, mały pobór mocy i tryb cichej pracy, co jest szczególnie istotne, jeśli urządzenie ma być montowane w sypialni. Dodatkowo do istotnych parametrów należy skok nominalny i siła pozycjonowania zaworu. Warto wybierać siłowniki Siemens, które mają możliwość wygodnego podłączenia kilku siłowników w sposób równoległy. Chętnie wybieranym rozwiązaniem jest siłownik regulacyjny do zaworu grzejnikowego, który można zamontować bez użycia narzędzi, a jedynie za pośrednictwem nakrętki łączącej.