Astra Automatyka > Produkty > FEMA > Czujniki i presostaty FEMA

Presostaty często określane są mianem czujników różnicy ciśnień. Urządzenia te przeznaczone są do kontrolowania różnicy ciśnień w układzie zamkniętym. Używa się ich do pomiarów różnicy ciśnienia, powietrza, cieczy, a także niekorozyjnych i nieagresywnych gazów. W ofercie naszego sklepu znajdują się różne rodzaje czujników i presostatów marki FEMA. Zapraszamy także do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu, w tym z szerokim wyborem czujników ciśnienia FEMA, a także czujników temperatury FEMA.

Jakie jest zastosowanie i działanie czujników oraz presostatów?


Presostaty często stosowane są w hydroforach, ponieważ właśnie tam dochodzi do reagowania na wzrosty lub spadki ciśnień, które przekraczają ustaloną wartość. Mechanizm ten posiada przekaźnik, który podłączony został do dwóch przewodów ciśnieniowych i trzech elektrycznych. Przez to, że czujnik jest podłączony do przewodu elektrycznego, potrafi wyłączyć dopływ prądu wtedy, gdy ciśnienie przekroczy normę. Wnioskując, celem takiego presostatu jest wyłączenie danej instalacji w momencie, kiedy zostanie wykryty błąd w pracy. Czujniki różnicy ciśnienia samodzielnie odłączają przepływ, gdy ciśnienie danej wartości jest albo za małe, albo za duże. Te urządzenia zapewniają duże bezpieczeństwo w funkcjonowaniu innych mechanizmów.

Właściwości czujników i presostatów zawartych w ofercie naszego sklepu


W naszej ofercie możecie znaleźć presostaty, które dokonują pomiarów ciśnienia gazu, gorącej wody, paliwa, czy też pary wodnej. Przez to, że dane produkty są wysokiej jakości, nie trzeba martwić się o jakość pomiaru. Podczas używania takiego przyrządu będziesz mieć kontrolę nad ciśnieniem w urządzeniach, które powinny mieć stałą wartość ciśnienia. Szeroka dostępność asortymentu czujników i presostatów FEMA w naszym sklepie sprawi, że każdy klient z łatwością dobierze odpowiednią dla siebie opcję.