Astra Automatyka > Produkty > ESBE

ESBE to czołowy europejski producent rozwiązań w tematyce systemów chłodniczych, grzewczych, a także ciepłej wody użytkowej. Zawory i siłowniki, które oferuje firma, są zarówno projektowane, jak i produkowane w Szwecji. Spełniają one trzy konkretne zadania: zapewniają mniejsze zużycie energii, zwiększają komfort oraz bezpieczeństwo systemów. Pomimo tego, że produkty montowane są na ogół w miejscach niewidocznych dla użytkownika, to i tak producent kładzie ogromny nacisk na wzornictwo, ale przede wszystkim na funkcjonalność, niezawodność i względy środowiskowe.

O firmie ESBE

Główna siedziba ESBE wraz z działem rozwoju produktów, produkcją oraz magazynem od 1906 roku znajduje się w szwedzkim mieście Reftele. Aktualnie firma ESBE składa się z czterech spółek zależnych strategicznie. Podmioty te są zlokalizowane we Włoszech, Francji, Niemczech i Polsce. Dzięki tym spółkom możliwa jest sprawna obsługa klientów firmy w całej Europie.

Chcąc zapewnić szybkie i bezpieczne dostawy, firma prowadzi również centrum logistyczne w Dachau. Dzięki temu jest w stanie w krótkim czasie dostarczyć produkty ESBE na terenie całej Europy. Ciekawostką jest, że ESBE w Szwecji i Niemczech przetwarza około 23000 paczek oraz 6000 przesyłek paletowych w ciągu roku!

Jaki jest główny cel ESBE?

Głównym celem marki ESBE jest wsparcie właścicieli domów na terenie całej Europy. Dzięki produktom tej firmy można dokonać obniżenia kosztów energii, bez utraty komfortu oraz bezpieczeństwa. Aby służyć klientom w jak najlepszy sposób, firma posiada również partnerów w ponad 30 krajach.

ESBE, aby mieć swój wkład w globalne dążenie do zmiany świata na lepszy, pracuje lokalnie nad wybranymi Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Firma koncentruje się przede wszystkim na celach z obszarów: środowisko, gospodarka i społeczeństwo. Zostały one wybrane ze względu na to, że są one najbliższe działalności firmy.