Astra Automatyka > Produkty > Trend

Firma Trend jest jednym z głównych europejskich dostawców systemów zarządzania budynkami (BMS — Building Management Systems) na światowe rynki wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania.
Firma powstała w 1982 roku, a jej główna siedziba mieści się w Horsham w Wielkiej Brytanii.
Przedsiębiorstwo oferuje w pełni zintegrowane systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji zgodne ze złożonymi normami obowiązującymi obecnie w różnych typach budynków. Jako że są one narażone na zmienne, a czasami skrajne warunki pogodowe, zapewnienie właścicielom danych niezbędnych do sterowania budynkami i monitorowania ich przy równoczesnym zagwarantowaniu odpowiedniego środowiska pracy stało się wymogiem trudnym do spełnienia.
Systemy zarządzania budynkami Trend umożliwiają monitoring i nadzór nad takimi usługami jak ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja, aby móc zapewnić maksymalny poziom wydajności i opłacalności.

W skład systemu zarządzania marki Trend wchodzą m.in. następujące elementy:
• Urządzenia sterujące - sterowniki mikrokomputerowe, które odbierają sygnały z urządzeń obiektowych i sterują wyposażeniem zgodnie z zaprogramowanymi parametrami pracy.
• Systemy nadzorcze, które monitorują lub modyfikują dane systemu oraz zapewniają informacje na temat zużycia energii i funkcje konserwacji.
• Sieci, które umożliwiają komunikowanie się urządzeń na odległość — lokalnie za pośrednictwem sieci rozległej lub zdalnie przy użyciu standardowych przeglądarek internetowych. Dzięki nim informacje są dostępne w każdym miejscu na świecie, co umożliwia ciągłość zarządzania budynkami.
• Urządzenia obiektowe, które komunikują się bezpośrednio z urządzeniami sterującymi, przesyłając albo odbierając dane, które są niezbędne do lokalnego lub zdalnego monitorowania i nadzoru. Bez pomiarów czy monitorowania danego obszaru bądź elementu nie można ich nadzorować.
Systemy firmy Trend są używane w praktycznie wszystkich typach budynków użytkowych — od szkół, szpitali i ośrodków rekreacyjnych po biurowce, sklepy oraz fabryki. Sprawdzają się w przypadku największych kompleksów budynków i rozwiązań obejmujących wiele ośrodków, jak również są wystarczająco ekonomiczne nawet na niewielkim terenie.

Są one zainstalowane m.in. w wielu szpitalach należących do państwowego systemu opieki zdrowotnej, a także w wielu mniejszych budynkach, m.in. w ośrodkach zdrowia, klinikach i przychodniach. Korzystają z nich też chętnie szkoły średnie, uczelnie wyższe czy placówki sprzedaży detalicznej, które borykają się z coraz wyższymi kosztami energii i innych usług komunalnych. System zarządzania budynkami firmy Trend to podstawowe narzędzie umożliwiające administrowanie zużyciem energii przy zapewnieniu znakomitego komfortu.
Systemy te są stosowane również w hotelach na całym świecie, m.in. w obiektach sieci Hilton, Marriott, Intercontinental, Holiday Inn i SAS Radisson oraz w tak znanych budynkach, jak London Ritz i Savoy. Są wykorzystywane na obiektach rozrywkowych, które często charakteryzują się wysokimi wymaganiami w zakresie systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.
Sprawdzają się w przemyśle produkcyjnym, gdzie zapewnienie ciągłości działania fabryki przy minimalnych kosztach operacyjnych ma podstawowe znaczenie dla zachowania konkurencyjności.
Również nowoczesne zakłady produkcyjne korzystają z urządzeń Trend, chcąc sprostać wysokim wymaganiom dotyczącym warunków środowiskowych, aby zapewnić najwyższą jakośc produktów.

W naszej ofercie firmy Trend znajdują się m.in.:
• Czujniki i przetworniki (m.in. temperatury, ciśnienia, wilgotności, obecności)
• Liczniki energii elektrycznej
• Przemienniki częstotliwości
• Siłowniki liniowe zaworów
• Siłowniki obrotowe przepustnic
• Sterowniki klimakonwektorów i VAV
• Urządzenia zabezpieczające instalacji gazowych
• Zawory (przelotowe, trójdrogowe, równoważące)

Szczegółowe informacje na temat firmy Trend oraz jej asortymentu można znaleźć na stronie www.trendcontrols.com.

Oczekiwania całego rynku automatyki budynkowej nieustannie rosną. Nasi klienci poszukują bezawaryjnych urządzeń, prostych w montażu, wykonanych z najwyższej jakości materiałów. Aby sprostać tym oczekiwaniom w gronie producentów z jakimi współpracujemy znajdują się wyłącznie najlepsze marki, istniejące na rynku od dziesiątek czy nawet setek lat. Jednym z ekspertów na rynku automatyki budynkowej jest z pewnością firma Trend Controls - jeden z najważniejszych europejskich dostawców systemów zarządzania budynkami na światowe rynki ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Produkty Trend Controls wyróżniają się najwyższą jakością i odpowiednim parametrami, więc śmiało polecamy je wszystkim osobom korzystającym z naszych usług.
Aktualnie w naszej ofercie znajduje się kilka tysięcy produktów Trend Controls. Wśród najbardziej popularnych znajdują się m.in. fabrycznie nowe czujniki punktu rosy, prędkości wiatru czy deszczu, jednofazowe liczniki energii elektrycznej, liczniki ciepła oraz przetworniki jakości powietrza. Decydując się na zakup tych, jak również innych urządzeń dostępnych w naszej ofercie, zyskujecie Państwo gwarancję wysokiego poziomu komfortu użytkowanych wnętrz. Instalacje automatyki budynkowej oparte na komponentach Trend Controls zostały zrealizowane na licznych, prestiżowych biurowcach czy budynkach użyteczności publicznej. Marka zdobywa uznanie w oczach kolejnych klientów, a profesjonalna jakość dostarczanych usług jest chwalona zarówno przez klientów końcowych, jak i przez integratorów systemów.
Doskonała jakość w niskiej cenie
Decydując się na instalację systemu opartego na komponentach Trend Controls zyskujemy pewność, że będziemy mogli z niego korzystać przez wiele długich lat. Firma oferuje w pełni zintegrowane systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji spełniające wszelkie normy obowiązujące w tego typach budynków. Bezawaryjna praca urządzeń przekłada się na niskie koszty utrzymania instalacji.