Astra Automatyka > Produkty > Trend Controls
P.P.H.U. ASTRA S.C.
2016-04-14T15:28:24+00:00
STEROWNIK IQECO38 controller TREND ASTRA WARSZAWA

Sterownik IQeco38 TREND


Firma Trend jest jednym z głównych europejskich dostawców systemów zarządzania budynkami (BMS — Building Management Systems) na światowe rynki wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania.
Firma powstała w 1982 roku, a jej główna siedziba mieści się w Horsham w Wielkiej Brytanii.
Przedsiębiorstwo oferuje w pełni zintegrowane systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji zgodne ze złożonymi normami obowiązującymi obecnie w różnych typach budynków. Jako że są one narażone na zmienne, a czasami skrajne warunki pogodowe, zapewnienie właścicielom danych niezbędnych do sterowania budynkami i monitorowania ich przy równoczesnym zagwarantowaniu odpowiedniego środowiska pracy stało się wymogiem trudnym do spełnienia.
Systemy zarządzania budynkami Trend umożliwiają monitoring i nadzór nad takimi usługami jak ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja, aby móc zapewnić maksymalny poziom wydajności i opłacalności.

W skład systemu zarządzania marki Trend wchodzą m.in. następujące elementy:
• Urządzenia sterujące - sterowniki mikrokomputerowe, które odbierają sygnały z urządzeń obiektowych i sterują wyposażeniem zgodnie z zaprogramowanymi parametrami pracy.
• Systemy nadzorcze, które monitorują lub modyfikują dane systemu oraz zapewniają informacje na temat zużycia energii i funkcje konserwacji.
• Sieci, które umożliwiają komunikowanie się urządzeń na odległość — lokalnie za pośrednictwem sieci rozległej lub zdalnie przy użyciu standardowych przeglądarek internetowych. Dzięki nim informacje są dostępne w każdym miejscu na świecie, co umożliwia ciągłość zarządzania budynkami.
• Urządzenia obiektowe, które komunikują się bezpośrednio z urządzeniami sterującymi, przesyłając albo odbierając dane, które są niezbędne do lokalnego lub zdalnego monitorowania i nadzoru. Bez pomiarów czy monitorowania danego obszaru bądź elementu nie można ich nadzorować.
Systemy firmy Trend są używane w praktycznie wszystkich typach budynków użytkowych — od szkół, szpitali i ośrodków rekreacyjnych po biurowce, sklepy oraz fabryki. Sprawdzają się w przypadku największych kompleksów budynków i rozwiązań obejmujących wiele ośrodków, jak również są wystarczająco ekonomiczne nawet na niewielkim terenie.

Są one zainstalowane m.in. w wielu szpitalach należących do państwowego systemu opieki zdrowotnej, a także w wielu mniejszych budynkach, m.in. w ośrodkach zdrowia, klinikach i przychodniach. Korzystają z nich też chętnie szkoły średnie, uczelnie wyższe czy placówki sprzedaży detalicznej, które borykają się z coraz wyższymi kosztami energii i innych usług komunalnych. System zarządzania budynkami firmy Trend to podstawowe narzędzie umożliwiające administrowanie zużyciem energii przy zapewnieniu znakomitego komfortu.
Systemy te są stosowane również w hotelach na całym świecie, m.in. w obiektach sieci Hilton, Marriott, Intercontinental, Holiday Inn i SAS Radisson oraz w tak znanych budynkach, jak London Ritz i Savoy. Są wykorzystywane na obiektach rozrywkowych, które często charakteryzują się wysokimi wymaganiami w zakresie systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.
Sprawdzają się w przemyśle produkcyjnym, gdzie zapewnienie ciągłości działania fabryki przy minimalnych kosztach operacyjnych ma podstawowe znaczenie dla zachowania konkurencyjności.
Również nowoczesne zakłady produkcyjne korzystają z urządzeń Trend, chcąc sprostać wysokim wymaganiom dotyczącym warunków środowiskowych, aby zapewnić najwyższą jakośc produktów.

W naszej ofercie firmy Trend znajdują się m.in.:
• Czujniki i przetworniki (m.in. temperatury, ciśnienia, wilgotności, obecności)
• Liczniki energii elektrycznej
• Przemienniki częstotliwości
• Siłowniki liniowe zaworów
• Siłowniki obrotowe przepustnic
• Sterowniki klimakonwektorów i VAV
• Urządzenia zabezpieczające instalacji gazowych
• Zawory (przelotowe, trójdrogowe, równoważące)

Szczegółowe informacje na temat firmy Trend oraz jej asortymentu można znaleźć na stronie www.trendcontrols.com.
Potrzebujesz dodatkowych informacji na temat naszych produktów?X