Astra Automatyka > Produkty > FEMA > Zawory FEMA > Zawory elektromagnetyczne FEMA

Zawór elektromagnetyczny to urządzenie, które służy do sterowania lub odcinania przepływu cieczy oraz gazu. Element, który steruje tym zaworem to cewka elektromagnetyczna. Zmiana położenia w zaworach elektromagnetycznych jest zależna od zmiany sygnału elektrycznego sterującego zaworem. Gdy prąd przepływa, to wtedy pole magnetyczne przyciąga kotwicę lub rdzeń. Kiedy siła sprężyny zostanie pokonana to wtedy rdzeń lub kotwica jest przyciągnięta do ogranicznika. W momencie nastąpienia zaniku przepływu prądu, pole magnetyczne też zanika. Rdzeń lub kotwica wracają wtedy na swoje pierwotne miejsce. W naszym sklepie mamy do zaoferowania zawory elektromagnetyczne firmy Fema. Warto też zapoznać się z zaworami Honeywell, a także zaworami Trend Controls. Posiadamy pełny wybór urządzeń tych, jak i wielu innych renomowanych marek.

Zawory elektromagnetyczne FEMA w ofercie naszego sklepu


W naszym sklepie mamy różne modele zaworów elektromagnetycznych firmy FEMA. Pierwszy z nich to zawór elektromagnetyczny do cieczy ABE FEMA. Tego rodzaju zawory stosowane są przy użyciu aplikacji ogólnego zastosowania. Obudowa takiego zaworu FEMA wykonana została z mosiądzu. Membranę zrobiono z perbunanu, a pozostałe części ze stali nierdzewnej. Zawór ten, aby działał prawidłowo, nie potrzebuje szczególnego minimalnego ciśnienia różnicowego. Zawory te należy stosować w instalacjach z neutralnymi płynami, takimi jak woda, olej hydrauliczny, oleje czy tłuszcze bez dodatków agresywnych.


Kolejny z dostępnych u nas modeli to zawór elektromagnetyczny do mediów o temperaturze do 180°C to model GK FEMA. Urządzenie to jest stosowane do systemów grzewczych oraz inżynierii procesowej, przykładowo do gorącej wody czy pary. Zawory te nie wymagają minimalnej różnicy ciśnień. Ich obudowa została wykonana z mosiądzu lub żeliwa.


Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi produktami dostępnymi w naszym sklepie, w tym niezwykle szerokim wyborem presostatów FEMA.