Astra Automatyka > Produkty > Presostaty

Dostępne w naszej ofercie presostaty to regulatory ciśnienia, których zadaniem jest regulacja i kontrola wartości ciśnienia w instalacjach. Urządzenia te są stosowane w celu monitoringu poziomu ciśnienia w systemach klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa. Zapewniają wyjątkowo precyzyjne pomiary, dzięki czemu mogą być używane m.in. do mierzenia ciśnienia powietrza, wody oraz amoniaku.


Oferowane przez nas presostaty idealnie sprawdzają się w systemach budynkowych, chłodnictwie komercyjnym, maszynach do wyrobu lodów, urządzeniach gastronomicznych i chłodniach. Mogą być też z powodzeniem stosowane w pompach ciepła, urządzeniach do przechowywania produktów spożywczych, filtrach, wentylatorach i przepustnicach pożarowych.


Dostępne w naszym sklepie urządzenia produkowane są przez renomowane marki wyspecjalizowane w automatyce budynkowej od dziesiątek lat, takie jak Honeywell, FEMA czy Johnson Controls.


Aby móc sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów oferujemy bardzo szeroki wybór presostatów. Posiadamy modele o różnej histerezie, zakresie nastawy oraz temperaturze w jakiej mogą pracować. W naszej ofercie znajdują się wersje wyposażone w pozłacane styki, mechanizm ręcznego resetu oraz graficzny wyświetlacz LCD. Posiadamy też małe kapsułkowe presostaty o stałych nastawach. Ich niewielki rozmiar pozwala na montaż w miejscach o ograniczonej przestrzeni. W zależności od wymagań instalacji oferujemy urządzenia o różnej klasie szczelności obudowy, m.in. IP30, IP54 oraz IP65.Szeroki wybór presostatów różnicy ciśnień


W naszym asortymencie dostępny jest również szeroki wybór presostatów różnicy ciśnień. Urządzenia te służą do monitorowania i sterowania ciśnieniem różnicowym. Reagują na określoną różnicę dwóch wartości ciśnień mierzoną w dwóch różnych punktach. Mogą być wykorzystane jako regulatory lub ograniczniki m.in do monitorowania przepływu i automatycznej kontroli filtrów czy też wykrywania przepływu czynnika przechodzącego przez cieczowy wymiennik ciepła. Presostaty różnicowe odznaczają się kompaktową konstrukcją i wysoką wydajnością. Zaawansowane technologie użyte przy ich produkcji, jak i starannie dobrane parametry gwarantują, że urządzenia te będą pracować niezawodnie przez wiele lat.


Oprócz wersji podstawowych przeznaczonych do wody czy powietrza w sprzedaży posiadamy wyspecjalizowane modele marki FEMA do użytku w wymagających warunkach, gdzie konieczne jest monitorowanie ciśnienia agresywnych cieczy i gazów. Są one przeznaczone do monitorowania i kontroli ciśnienia w urządzeniach stosowanych w przemyśle chemicznym oraz inżynierii procesowej.


Wszystkie oferowane przez nas presostaty cechują się zwartą i trwałą konstrukcją, niezawodną pracą i łatwym montażem. W sprzedaży posiadamy też oryginalne akcesoria zarówno do zwykłych presostatów, jak i do presostatów różnicy ciśnień, m.in. wsporniki montażowe.

Brak produktów w wybranej kategorii.