Astra Automatyka > Produkty > Presostaty
Presostaty to regulatory ciśnienia przeznaczone są do regulacji i kontroli wartości ciśnienia w instalacjach.
Oferowane przez nas presostaty mają bardzo szerokie zastosowanie, włączając w to precyzyjne pomiary i monitorowanie ciśnień w instalacjach. Mogą być one używane do mierzenia ciśnienia powietrza, gazów niepalnych i nieagresywnych oraz do sygnalizacji zmian wartości różnicy ciśnień na np.: filtrach, wentylatorach, przepustnicach pożarowych.

W naszej ofercie znajdują się presostaty trzech światowych producentów sprzętu:
Johnson Controls, Honeywell oraz Trend Controls.

W naszym asortymencie znajdują się presostaty odpowiednie dla wszystkich niekorozyjnych czynników chłodniczych. Są to kompaktowe sterowniki ciśnienia idealnie nadające się do budynkowych lub mieszkaniowych central klimatyzacyjnych, pomp ciepła, małych agregatów chłodzących, maszyn do lodu i innych zastosowań, gdzie są dopuszczalne lub wymagane stałe nastawy, a przestrzeń montażowa jest ograniczona.
Oferujemy również presostaty o klasie szczelności IP54 (bryzgoszczelne) oraz presostaty wyposażone w obudowę z aluminiowego odlewu ciśnieniowego odporną na działanie wody morskiej.
Wszystkie presostaty dostępne w naszym asortymencie wyróżnia niezawodność na obiekcie. Cechują się one zwartą i trwałą konstrukcją oraz łatwym montażem. Proste podłączenie oraz wiele możliwości montażu czyni je wyjątkowo uniwersalnymi. Proponujemy presostaty montowane bezpośrednio na przewodzie ciśnieniowym lub na płaskiej powierzchni. W naszej ofercie znajdują się również presostaty wyposażone w wyświetlacz graficzny LCD.
Do większości proponowanych przez nas modeli dostępny jest szeroki zakres akcesoriów.

Typowe aplikacje w zależności od modelu obejmują:
• Wykrywanie zabrudzenia filtra
• Wykrywanie oszronienia na chłodnicach i rekuperatorach i uruchamianie cyklu odszraniania
• Potwierdzanie przepływu powietrza w kanałach wentylacyjnych
• Sterownik maksymalnego przepływu powietrza w układzie zmiennego strumienia powietrza
• Wykrywanie zablokowanych przewodów spalinowych lub wentylacyjnych
• Monitorowanie działania wentylatora

Brak produktów w wybranej kategorii.