Astra Automatyka > Produkty > Czujniki jakości powietrza / CO2
Czujniki CO2 przeznaczone są do mierzenia stężenia dwutlenku węgla. Wykorzystywane są one w instalacjach ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Znajdują zastosowanie w wielu rodzajach budynków, przy kontroli emisji gazów w przemyśle, w celu monitorowania bezpieczeństwa, przy kontroli pracy systemów wentylacyjnych, itp.
Czujniki umożliwiają kontrolę warunków otoczenia m.in. poprzez wysłanie sygnałów powodujących uruchomienie wentylatorów w momencie przekroczenia ustalonych wartości granicznych. Dzięki zwiększonej intensywności wentylacji, powietrze w pomieszczeniach, w których zwiększyło się stężenie CO2 (np. podczas przebywania w pomieszczeniu większej ilości ludzi), może być szybko wymienione na świeże. Czujniki stężenia dwutlenku węgla wspomagające system HVAC, mogą przyczynić się do oszczędności energii nawet do 60% w zależności od rodzaju i powierzchni budynku oraz ilości osób w nim przebywających.
W naszej ofercie znajdują się czujniki do montażu na ścianie oraz w kanale. Oferujemy również modele wyposażone w opcje pomiaru wilgotności i temperatury powietrza oraz działające w oparciu o podczerwień. Opatentowana procedura auto-kalibracji kompensuje starzenie się źródła podczerwieni i zapewnia długotrwałą stabilność urządzenia.
Oferujemy czujniki CO2 renomowanych producentów sprzętu: Honeywell, Trend oraz Johnson Controls różniące się zakresem wilgotności oraz temperatury roboczej. Są one łatwe do instalowania i nie wymagają konserwacji lub kalibracji na obiekcie. Oferowane przez nas czujniki wyróżniają się długim okresem stabilności oraz krótkim czasem odpowiedzi. Wszystkie produkty cechuje wysoka dokładność przekładająca się na wyjątkowo precyzyjne pomiary. Szeroki wybór modeli z pewnością pozwoli na dobranie odpowiednich produktów dla każdej instalacji.

Brak produktów w wybranej kategorii.