Astra Automatyka > Produkty > Nenutec > Czujniki i przetworniki Nenutec > Czujniki przepływu / poziomu Nenutec

Prawidłowo funkcjonująca wentylacja musi spełnić szereg norm. Aby mieć pewność, że parametry jakościowe zostały spełnione, trzeba zainwestować w m.in. precyzyjne czujniki przepływu / poziomu mediów i powietrza. Dlatego naszym klientom rekomendujemy wybór niezawodnych produktów marki Nenutec. Dzięki solidnej obudowie mogą być one stosowane w różnego typu systemach, gdzie zawsze doskonale wywiązują się ze swojej pracy. Skrupulatnie zbierają dane o funkcjonowaniu systemu, dając odpowiedź na pytanie, czy instalacje w budynku działają zgodnie z założeniami i pozostają bezpieczne dla ludzi.


Serie TVA, SQ, SL i SF


Czujniki przepływu / poziomu mediów i powietrzaNenutec z serii TVA przeznaczone są do montażu w kanałach wentylacyjnych. Działanie opierają na anemotrze oporowym, gdzie funkcję sondy pełni podgrzewany element cienkowarstwowy. Prędkość przepływu powietrza mierzą wbudowane układy elektroniczne. Wewnętrzne podzespoły zabezpieczono przed wpływem niekorzystnych czynników, np. zanieczyszczeń w postaci kurzu. W ofercie naszego sklepu dostępne są również modele SQ lub SL marki Nenutec. Służą one do kontrolowania poziomu cieczy w zbiornikach. W razie potrzeby sygnalizują przekroczenia poziomu minimalnego lub maksymalnego. Urządzenia te zostały wyposażone w innowacyjny wyłącznik bezpieczeństwa. Są bardzo doceniane przez automatyków, którzy zajmują się ich montażem. Oprócz funkcjonalności podkreślają ergonomiczną budowę sond.


Czujniki Nenutec powstają w Polsce


Firma Nenutec produkuje swoje akcesoria w Polsce. Czujniki przepływu / poziomu mediów i powietrza powstają na autorskiej oraz co najważniejsze innowacyjnej linii produkcyjnej. Decydując się na ich zakup klient może zyskać dostęp do regulowanego czasu tłumienia oraz głębokości wsuwania przetworników. Poza tym urządzenia te zapewniają rozmaite zakresy robocze pracy, a w każdym przypadku można mówić o krótkim czasie reakcji. Sondy Nenutec od lat sprawnie działają nie tylko w klasycznych instalacjach wentylacyjnych, ale także wymagających systemach przeciwpożarowych, obłożonych wymagającymi normami. Nenutec do produkcji przetworników wykorzystuje tworzywa o ponadprzeciętnej wytrzymałości, dzięki temu czujniki mają maksymalną żywotność, pracując przez długi czas.