Astra Automatyka > Produkty > Liczniki ciepła
Liczniki ciepła to przyrządy przeznaczone do pomiaru ilości przepływającej energii cieplnej. Ich wskazanie jest podstawą do rozliczania się między dostawcą a odbiorcą tej energii. To jednocześnie urządzenia niezbędne wszędzie tam, gdzie konieczne jest oszczędzanie ciepła. Aby to było możliwe konieczne jest odpowiednie dobranie licznika, jego właściwa instalacja i regularna konserwacja. Jeśli te warunki są spełnione, urządzenia służą długo i dobrze.
Seria ciepłomierzy Trend Controls dostępna w naszym asortymencie składa się z liczników, które charakteryzuje nowoczesna konstrukcja spełniająca wszelkie warunki stawiane przed nowoczesnymi licznikami, oferująca jednocześnie funkcje, które umożliwiają̨ ich wszechstronne zastosowanie.
Proponowane przez nas czujniki znajdują zastosowanie w różnego typu budynkach: biurowcach, centrach handlowych, budynkach przemysłowych i mieszkalnych, gdzie są wykorzystywane do zliczania ciepła i chłodu. Są to urządzenia praktycznie bezobsługowe, a zmiana ich konfiguracji czy serwisowanie są niezwykle proste. Dzięki temu instalacja i konserwacja urządzeń wymaga niewiele czasu i środków.
Liczniki ciepła dostępne w naszej ofercie to statyczne, kompaktowe liczniki elektryczne. Każdy licznik złożony jest z elektronicznego integratora energii z czujnikiem temperatury oraz mechanicznego elementu pomiaru objętości.
Oferowane przez nas liczniki wyróżniają się bardzo wysoką trwałością, przez co są one to wyjątkowo niezawodne urządzenia. Charakteryzują się szerokim zakresem pomiarowym oraz wysoką dokładnością pomiaru przez wiele lat. Liczniki wyposażone są w baterię o 10-letniej żywotności. Dają możliwość odczytania danych z dowolnego terminu wybranego przez użytkownika.
Liczniki zostały wykonane z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. Oprogramowanie HYDRO-SET oparte na systemie Windows daje możliwość optymalnej adaptacji liczników zgodnie z potrzebami użytkownika.
Modele HMM / H przeznaczone są do pomiaru energii systemów grzewczych, z kolei modele ../HC do systemów chłodzenia lub chłodzenia i ogrzewania.
Dzięki systemowi M-BUS, zgodnemu z normą EN 1434-3 możliwe jest przesyłanie danych z liczników. Umożliwia on zdalny odczyt danych z liczników mierzących zużycie mediów włącznie z aktualnymi parametrami, bez potrzeby wchodzenia do pomieszczeń, w których są zamontowane. System jest oparty na połączeniach kablowych. Został on zoptymalizowany do odczytywania danych z ciepłomierzy i wodomierzy, a jego uruchomienie jest możliwe przy niewielkich kosztach montażu dzięki zastosowaniu dwużyłowego kabla w strukturze drzewa i braku konieczności uwzględniania polaryzacji. Stanowi on korzystną cenowo alternatywę dla ręcznego odczytu liczników zasilanych z baterii.

Brak produktów w wybranej kategorii.