Astra Automatyka > Produkty > Nenutec > Siłowniki Nenutec > Siłowniki ze sprężyną powrotną Nenutec

Marki Nenutec nie trzeba przedstawiać osobom działającym w sektorze HVAC oraz automatyki przemysłowej. To jeden z czołowych producentów w zakresie produkcji wszelkiego rodzaju napędów elektrycznych. Firma swoje produkty wytwarza w Polsce na autorskiej linii. Nic więc dziwnego, że siłowniki ze sprężyną powrotną Nenutec cieszą się tak dużą popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i wielu branżowych specjalistów. Rozwiązania Nenutec znalazły zastosowanie w tysiącach instalacji wentylacyjnych, układów grzewczych oraz systemów klimatyzacji. 


Poznaj popularne serie siłowników Nenutec


Siłowniki ze sprężyną powrotną Nenutec są dostępne w wielu konfiguracjach, różniących się wybranymi parametrami. Mowa chociażby o różnych momentach obrotowych oraz powierzchniach przepustnicy z jaką mogą współpracować. Wybrane modele zostały wyposażone w styki pomocnicze i posiadają zakres kąta obrotu regulowany specjalnym zderzakiem mechanicznym. Mogą być przestawiane ręcznie za pomocą ergonomicznej korby. Na życzenie klienta możemy dostarczyć siłowniki ze sprężyną powrotną Nenutec z wyzwalaczem termicznym. W naszej ofercie z łatwością każdy znajdzie model dokładnie dostosowany do wymagań danej instalacji. Dotyczy to także innych urządzeń dostępnych w ofercie naszego sklepu. Na klientów czeka duży wybór m.in. filtrów, przemienników częstotliwości oraz urządzeń chłodniczych SABROE.


Kiedy warto sięgnąć po siłowniki Nenutec?


Po siłowniki marki Nentuec warto sięgnąć zawsze, jeśli tylko zależy Państwu na sprawnym oraz bezpiecznym działaniu instalacji zamontowanej w domu, firmie lub zakładzie produkcyjnym. Siłowniki ze sprężyną powrotną Nenutec wykorzystuje się do przestawiania przepustnic, zaworów oraz kluczowych elementów wymagających funkcji bezpieczeństwa. Gdy dochodzi do groźnej sytuacji np. przerwy w zasilaniu, sprężyna ustawia element wykonawczy w odpowiednim położeniu. Siłowniki skutecznie przeciwdziałają wielu czynnikom. Wykorzystuje się je w celu ochrony przed mrozem, czy też rozprzestrzenianiem się dymu. Przy urządzeniach o tak dużym znaczeniu dla zdrowia i życia człowieka, warto wybierać najlepsze rozwiązania, a siłowniki ze sprężyną powrotną Nenutec z pewnością się do takich zaliczają.