Astra Automatyka > Produkty > Trend > Czujniki i przetworniki Trend > Czujniki jakości powietrza Trend

Polska to jeden z krajów z całej Europy, w którym powietrze jest mocno zanieczyszczone. Poziom smogu w naszej ojczyźnie często jest ponad normą. Jednakże nie we wszystkich miastach i mniejszych miejscowościach to szkodliwe stężenie jest aż tak wysokie. Na to, gdzie większe będzie zanieczyszczenie powietrza, wpływ mają różne aspekty, takie jak: natężenie ruchu samochodowego, rodzaj opału w okolicach, korzystanie z przestarzałych pieców czy też obecność dużych zakładów przemysłowych. Jeżeli zanieczyszczenie powietrza przekracza ustaloną normę, eksperci proponują pozostać w domach.

Jednakże poruszając ten temat, warto spojrzeć na jeszcze jedną kwestię. Nie chodzi tylko tutaj o to, aby badać jakość powietrza na zewnątrz. Wiele razy się słyszy o ludzkich zaczadzeniach przez ulatniający się dwutlenek węgla. Dlatego też oferowane przez nas czujniki jakości powietrza Trend Controls, przeznaczone są głównie do takiego pomiaru. Dzięki swojej funkcjonalności są w stanie uratować zdrowie, a nawet czyjeś życie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tych, ale także innych urządzeń, takich jak na przykład czujniki wilgotności Trend Control czy też czujniki temperatury Trend Control.

Rodzaje czujników jakości powietrza - oferta naszego sklepu


W ofercie naszego sklepu można znaleźć różne rodzaje czujników jakości powietrza. Proponujemy m.in. czujniki magistrali Wallbus RS-WMB i RD-WMB TREND. Tego rodzaju czujniki przeznaczone są do pokojowego pomiaru temperatury, wilgotności i w końcu stężenia dwutlenku węgla. Urządzenia te doskonale sprawują się w instalacjach domowych, biurowych oraz przemysłowych. Czujniki jakości powietrza Trend najlepiej zamontować na ścianie wewnątrz pomieszczeń. Kolejnym rodzajem czujników jest przetwornik jakości powietrza AQ/S AQ/D TREND. Ten z kolei służy do wykrywania nieprzyjemnych zapachów, dymu papierosowego i oparów emitowanych przez meble, dywany, farby czy klej. W sprzedaży posiadamy również przetworniki stężenia CO2, temperatury oraz wilgotności.