Astra Automatyka > Produkty > Przemienniki częstotliwości

Brak produktów w wybranej kategorii.


Na przestrzeni ostatnich lat przemienniki częstotliwości stają się coraz bardziej popularne. Wynika to nie tylko z przystępnej ceny tych urządzeń, ale przede wszystkim z poszukiwania oszczędności energii elektrycznej, automatyzowaniu procesów technologicznych oraz z dynamicznego rozwoju techniki napędowej - szczególnie nowych technologii wymagających precyzyjnego sterowania napędami.
Przemienniki to urządzenia elektryczne zamieniające prąd stały, którym są zasilane, na prąd przemienny o regulowanej częstotliwości wyjściowej. Służą głównie do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych prądu przemiennego. Ich zasada działania umożliwia bardzo precyzyjne sterowanie pracą silników elektrycznych, które nie są w stanie samodzielnie sprostać wyzwaniom aplikacji wymagających dokładnej regulacji prędkości napędu.
Prawidłowy dobór falownika do silnika napędzającego urządzenie jest podstawą optymalnego wykorzystania nowoczesnych napędów do naszej aplikacji z jednej strony i oszczędnością energii elektrycznej. Bardzo istotnym punktem doboru samego falownika, jak i osprzętu jest analiza miejsca jego montażu oraz środowisko w jakim będzie pracował. Analiza taka pozwala na bezpieczną i bezawaryjną pracę falownika i zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych czy konserwacyjnych.
Falowniki są ważnym elementem przemysłowych systemów automatyki. Dzięki wyposażeniu w protokoły komunikacyjne mogą współpracować z innymi podzespołami sterującymi.
Dostępne są na rynku różne wersje przemienników, a ich parametry są ściśle dobierane do właściwości silnika, przede wszystkim mocy i maksymalnych obrotów.

Oferowane przez nas przemienniki charakteryzują się kompaktowym rozmiarem, wygodnym sposobem montażu oraz szerokim zakresem możliwości podłączenia wejść i wyjść.
W naszym asortymencie znajdują się również falowniki do regulacji prędkości i momentu silników elektrycznych do napędu pomp, wentylatorów, przenośników, mieszadeł, wind, dźwigów i innych zastosowań.
Potrzebujesz dodatkowych informacji na temat naszych produktów?X