Astra Automatyka > Produkty > Honeywell

Honeywell od lat dostarcza rozwiązania poprawiające wydajność urządzeń i oszczędność energii, chroniące środowisko i zwiększające bezpieczeństwo zarówno ludzi, jak i ich majątku. Stosowane są one w budynkach użyteczności publicznej, przemyśle oraz budownictwie mieszkaniowym. W ofercie firmy znajdują również się podzespoły dla przemysłu oraz dla producentów urządzeń i maszyn.

Historia firmy Honeywell sięga już 120 lat. Przedsiębiorstwo powstało w 1885 roku przy okazji opracowania systemu zaworów dla pieców opalanych węglem.
Honeywell działa w Polsce od 1993 roku, jednakże pierwsze kontakty handlowe zostały nawiązane już w latach 60-tych, kiedy to firma zaoferowała polskim kontrahentom urządzenia dla przemysłu naftowego, chemicznego i rafineryjnego. Pierwszymi odbiorcami firmy były Mazowieckie Zakłady Rafineryjne i Petrochemiczne, Zakłady Chemiczne w Oświęcimiu oraz Rafineria Gdańska. W latach 70-tych Honeywell proponował swoim klientom również systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji dla warszawskich hoteli oraz szeroką gamę produktów dla domów mieszkalnych.
Dziś sprzedaż produktów firmy obsługuje w Polsce około 100 pracowników i ponad 200 firm partnerskich współpracujących na stałe (biura projektowe, hurtownie, firmy inżynieryjne i instalacyjne). Firma jest zarządzana przez zespół profesjonalistów, który odnosi sukcesy w świecie biznesu. Honeywell zatrudnia ludzi utalentowanych, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem przyczyniają się do rozwoju firmy każdego dnia.

Firma jest wyspecjalizowana w 4 gałęziach:
• Technika Lotnicza i Kosmiczna & Obrona - Honeywell jest światowym dostawcą komponentów lotniczych, silników, awioniki oraz produktów i usług dla linii lotniczych, samolotów regionalnych i biznesowych, floty wojskowej i systemów obsługi naziemnej.
• Systemy Transportowe - Honeywell Transportation Systems jest czołowym dostawcą dla sektora motoryzacyjnego. Firma odpowiada na potrzeby klientów z całego świata podnosząc sprawność pojazdów oraz poprawiając ich wygląd dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii, produktów najlepszych marek oraz rozwiązań globalnych.
• Materiały Eksploatacyjne i Technologie - Honeywell Performance Materials and Technologies dostarcza materiały specjalne wysokiej jakości, które można znaleźć w prawie wszystkich przedmiotach codziennego użytku — zarówno w pracy, jak i w domu.
• Automatyka i Sterowanie - Honeywell Automatyka i Sterowanie oferuje produkty i usługi z zakresu automatyki domów (ogrzewanie, regulacja, woda, automatyka procesów spalania, automatyka dla instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych), budynków (HVAC, systemy wykrywania i sygnalizacji pożaru, systemy zabezpieczania obiektów), przemysłowej (kompleksowe portfolio produktów i rozwiązań przemysłowych w zakresie systemów sterowania i zabezpieczeń oraz aplikacji zaawansowanych) oraz komponentów automatyki.

W naszej ofercie firmy Honeywell znajdują się m.in.
• Czujniki i przetworniki (m.in. czujniki ciśnienia, wilgotności, temperatury)
• Przemienniki częstotliwości
• Siłowniki liniowe zaworów
• Siłowniki obrotowe przepustnic
• Zawory

W dobie współczesnych wyzwań gospodarczych utrzymanie budynku wymaga odpowiedniego wykorzystania technologii i wiedzy. Tylko harmonijne połączenie obu tych zasobów pozwala uzyskać najlepsze efekty.
Dlatego też Honeywell przez dziesięciolecia pokazuje swoim klientom, że potrafi zapewnić bezpieczeństwo i optymalne wykorzystanie energii w budynkach, które wyposażyła w zintegrowane rozwiązania. Integracja systemów automatyki i bezpieczeństwa podnosi jakość zarządzania budynkiem, a jednocześnie obniża koszty i ryzyko. Dzięki systemom Honeywell technika działa na korzyść użytkownika, przynosząc mu każdego dnia wymierne korzyści finansowe.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat firmy Honeywell i jej asortymentu zapraszamy na stronę www.honeywell.com.pl.
Potrzebujesz dodatkowych informacji na temat naszych produktów?